ENOTA KRIMČEK

Medvedki (01/ 28 02 393)
vzgojiteljica: MATEJA KRAMAR
pom.vzgojiteljice: PETRA PETROVČIČ

Enota Krimček, se nahaja v neposredni bližini gozda, sredi narave, ob cesti na Kurešček. Vrtec ima 12 oddelkov, v letošnjem letu imamo 5 oddelkov I. starostnega obdobja in 7 oddelkov II. starostnega obdobja. Igralnice I.starosti se nahajajo v pritličju, II.starost pa ima prostore v nadstropju. Vsi prostori za otroke so opremljeni po najnovejših standardih. V enoti je knjižnica, večnamenski prostor, telovadnica, kabineti za izvajanje individualnih dejavnosti; zunanjost vrtca pa je urejena v lepo in opremljeno otroško igrišče. V stavbi ima svoje prostore tudi uprava, centralna pralnica in centralna kuhinja, ki pripravlja obroke za enote Krimček, Studenček, Mavrica in Sonček.

1. trakt
    Na gozdni jasi, ob robu gozda, poleg večje luže, živijo male gozde živali. To so veverice, mravlje, lisice ter ribice.
    Najstarejša skupina otrok so ribice, ki bodo v tem letu dopolnile 4 leta. Otroci so živahni, zvedavi, radovedni in vedno pripravljeni na nova raziskovanja. Tudi trma jim ni tuja.
    Otroci v oddelkih Lisičke, Mravlje in Veverice  so stari stare 1–2 leti. Septembra so prvič prestopili vrtčevski prag in odkrivajo zanimivosti bivanja v vrtcu. So mali raziskovalci, ki radi skačejo, poslušajo pesmice, rajajo in veliko objemajo.
    Skupno vse skupinam je veselje, smeh in glasba, zato radi skupaj zapojemo in zaplešemo. Tudi nagajivost nam ni tuja in to vzgojiteljice dobro vedo.
    2. trakt
    Na drugem traktu domujemo male Miške in Račke ter starejše Sovice. Miške ter Račke smo vesele, igrive in nagajive, starejše Sovice pa radovedne in ustvarjalne. Skupaj preživimo veliko časa, zato smo postali že pravi prijatelji. S svojimi vragolijami vzgojiteljicam popestrimo dan in skupaj ustvarjamo lepe spomine.
    3. trakt
    Smo veseli, razigrani,
    Smo otroci - velikani.
    Tukaj jemo, tukaj spimo,
    predvsem se radi veselimo.

Razdeljeni smo v skupini,
    malih Žabic in Mačkonov,
    na 3. trakt so nas naselili,
    tam vse polno je balonov.

Radi smo del vrtca Ig,
    ki zelo je nov in šik.
    Ko pa bomo res veliki,
    bomo skupaj le še na sliki.
    4. trakt
    Za devetimi gorami, za devetimi vodami, v osrčju gozda in daleč od mestnega vrveža,  je prebivalo skupaj 24 Ptičkov, 18 Medvedkov ter 23 Čebelic. Vsak dan so se igrali različne igre, najraje skrivalnice,ter igre v katerih so si razgibali svoje tačke, krila in tipalke. Kadar so bili prijatelji od igre že pošteno utrujeni, so si najraje privoščili sladek med. Toda nekega dne, ko so vsi planili v shrambo, da se spet posladkajo, spoznajo, da medu ni več. Kakšna tragedija! Zberejo se na jasi ter skujejo načrt. Zaradi njihovega dobrega sodelovanja in medsebojne povezanosti, so med zopet našli ter se sladkali do konca svojih dni.

ČEBELARJI (Ptički)

19.11.2018

Sodelovali smo v projektu Varna pot in izdelali transparent za ograjo ob cesti. Obiskali so nas čebelarji in nam predstavili življenje čebel. Podučili so nas tudi o pravi barvi kranjske čebele. Zaradi ugodnega jesenskega vremena smo veliko hodili tudi na izlete po gozdu. Odšli smo do gasilskega doma, kjer smo opazovali vajo gasilcev tistega dne.

UVAJALNO OBDOBJE (Miške)

12.11.2018

V skupini miške smo v mesecu septembru v skupinico postopno uvajali devet novincev in dva otroka iz druge skupine. V tem obdobju smo se spoznavali, navajali na dnevno rutino vrtca, veliko igrali in crkljali. Otroci pa so najbolj uživali ko smo prepevali pesmice, lovili milne mehurčke in se peljali z velikimi vozički.

UVAJALNO OBDOBJE (Sovice)

12.11.2018

Skupaj smo zakorakali v novo obdobje. Začetek septembra je bil pri nekaterih jokav, pri nekaterih bolj vesel in nasmejan. Kmalu smo prebrodili težke trenutke in začeli smo ''ustvarjati'', raziskovati, spoznavati prijatelje in praznovali smo tudi prve rojstne dni.