Kaj pa smo pri Bibah počeli maja?

V maju smo Bibe skupaj s Pikapolonicami telovadile na čisto pravem športnem dopoldnevu, tekle na mini krosu in za naše športne dosežke prejele tudi medalje. Veliko smo se igrale z žogicami, prepevale in poslušale kratke zgodbice.

Aprilske Bibe

Aprila smo pri Bibah veliko ustvarjali, se igrali, uživali v predstavi Trije metulji. Skupaj s starši pa smo na prostem sadili tudi rožice.

Dočakali smo poletje - Polžki

Otroci iz skupine Polžki smo junija odšli na lutkovno predstavo na srednjo vzgojiteljsko šolo v Ljubljani, na obisku smo imeli mamico, ki nas je seznanila z madžarskim jezikom, in očka, ki nam je predstavil modelarsko letalo. Obeh obiskov smo bili zelo veseli, ob vsem tem pa smo spoznavali ustrezno bivanje na soncu, izdelali dva plakata na to temo, uživali v igri z vodnimi balončki, dobili medaljo za projekt Ciciuhec.
    Skupaj s starši pa smo se od šolskega leta poslovili s piknikom in z gibalnimi igricami.

Polžki v maju

Maja smo pri Polžkih odšli na kros v Vrbljene, uživali smo na dežju, telovadili tudi v igralnici, na obisku pa smo imeli tudi mamico, s pomočjo katere smo v igralnici ustvarili čisto pravo pisarno.

OBVESTILO

Spoštovani starši!

V času poletnih počitnic bodo dislocirane enote Vrtca Ig predvidoma zaprte:

- enota SONČEK od 24. 6. do 23. 8. 2019,

- enota STUDENČEK od 1. 7. do 23. 8. 2019,

- enota MAVRICA od 1. 7. do 23. 8. 2019,

- enota HRIBČEK od 15. 7. do 23. 8. 2019.

Za vse otroke, ki bodo potrebovali varstvo, bo dežurna enota KRIMČEK, Cesta na Kurešček 70. Poslovni čas enote je od 5.30 do 16.45.

V priponki najdete razporeditev oddelkov po igralnicah.

LEPO SE IMAMO TUDI V DEŽJU

Deževen mesec maj smo posvetili predvsem spoznavanju sebe in svoje družine. Vsak otrok si je izdelal svojo knjigo, v katero smo lepili fotografije otrok in njihove družine, ter še veliko drugih zanimivih stvari. V petek, 17. 5. 2019, smo izvedli športno dopoldne skupaj z otroki iz skupine Bibe. Najprej smo izvedli tek, nato še nekaj športnih iger na igrišču. Vsako nalogo smo tako dobro opravili, da smo si na koncu prislužili medalje.

OBVESTILO

V ponedeljek, 24. 6. 2019, bo za vse otroke organizirano varstvo v centralni enoti KRIMČEK, cesta na Kurešček 70. Poslovni čas enote je 5.30-16.45.

Razpored oddelkov po igralnicah je v prilogi.

ZAKLJUČNA PRIREDITEV - V DEŽELI KOLIŠČARJEV

Pred davnimi časi je bilo v naših krajih Veliko jezero. Ljudje so živeli v hišicah na kolih. Bili so močno povezani z naravo. V njihovo življenje smo pokukali na zaključni prireditvi enote Mavrica. Hvaležni smo vsem družinam za številčno udeležbo ter vsem sodelujočim društvom in posameznikom, ki so nam pomagali ustvariti nepozabna doživetja.

SLIKANJE Z VODO

V vročih dneh najbolj prijajo igre z vodo. Za začetek smo se igrali slikarje. Namesto barve smo uporabili vodo. Nastajale so čudovite slikarije, ki so sčasoma izginjale, tako da nam ni in ni zmanjkalo prostora za ustvarjanje.

KAPLJICE JUNIJ

Še zadnjič smo si pomahali s prijatelji iz Ljubljane. Predstavili smo jim našo Slovenijo, z nami pa sta mahala tudi vodja glasbene šole Bučar, Simon ter učitelj Erik. Spoznali smo državno himno, zastavo in grb. Iskali smo znamenite kraje po zemljevidu in si jih ogledovali na fotografijah. Tolkli smo orehe in spekli slastno potico. Spoznali smo narodno nošo in v njej plesali ob zvokih harmonike, plesali smo slovenske ljudske plese in rajalne igre. Razveselili smo se dodatnega kotička v gozdu, ob naši hišici, ki nam ga je tudi pripravil Pavlinin očka.

KROS (Ptički)

Končno suho dopoldne nas je spodbudilo, da se pomerimo med seboj v teku.  Vrtec Ig je imel namreč kros na hipodromu Vrbljene. Nanj smo se vestno pripravljali cel mesec in svojo zmogljivost končno na ta dan tudi pokazali. Poleg teka smo pokazali svojo moč in spretnosti na igrah brez meja.

Ob deževnih dnevih pa smo ustvarjali glasbo na glasbenih ceveh.

ZAVEZATI ZNAM VEZALKE (Ptički)

Ker smo že veliki in se pripravljamo na vstop v šolo smo se preizkusili tudi v zavezovanju vezalk. Z vztrajnostjo in rahlo jezo je večini kar hitro uspelo.  Naučili smo se, da je potrebno vztrajati in večkrat ponoviti in ne obupati. Ta mesec nas je obiskala tudi dramska skupina iz zavoda Sonček in nam zaigrala igrico Zmajček Topotavček. Mesec smo zaključili s socialnimi igrami.

MAMICA (Ptički)

V mesecu marcu je tema, kakopak, nanesla tudi pogovor o mamah. Naučili smo se pesem o mami in svojo mamo tudi naslikali. Pogovarjali smo se o čustvih naših mamic, kdaj je naša mami dobre, slabe volje in kaj nam je na njej tako zelo všeč. Se pravi zakaj je moja mami samo moja. Ugotovili smo, da nas mamica ima rada kljub naši nagajivosti in da je še posebno dobre volje, ko sliši stavek: »Rada/rad te imam mami.«

Sodelovali smo tudi v projektu Nivea in se zabavali na dan pusta.

V DEŽELI KOLIŠČARJEV- LUNICE

Spoznali smo življenje Koliščarjev, ki so nekoč živeli na Barju. Obiskala nas je lončarka, in nam pokazala kako se izdelujejo posode, seveda smo tudi mi poizkusili, in nam je šlo kar dobro od rok. Vsak otrok je izdelal svojo posodico. Skupaj z zeliščarkama, smo spoznavali različne zdravilne rastline in si skuhali čaj. Naučili smo se Koliščarski ples.

GIBALNE IN MOTORIČNE SPRETNOSTI

Glede na priložnost smo se v skupini razgibavali v igralnici in zunaj nje. S spretnimi rokami smo uspeli sezidati grad, narediti rekvizite za grajske prebivalce in se ob tem imenitno zabavali. Obiskala nas je tudi plesalka in nam predstavila orientalski ples.

Strani