Mini počitnice (enoti Studenček in Hribček)

19.05.2019

Utrinki z marčevskih mini počitnic - skupine Polžki, Ježki, Kužki, Zajčki.

Mini počitnice (enoti Studenček in Hribček)

19.05.2019

Utrinki z marčevskih mini počitnic - skupine Polžki, Ježki, Kužki, Zajčki.

Gozdni april (Polžki)

19.05.2019

April smo posvetili spoznavanju gozda, ob tem pa so nas zabavali gozdni škratki. Gozd smo obiskali skupaj s Pikapolonicami, se tam igrali in ob tem ne le uživali, temveč razvijali tudi gibalne spretnosti, poznavanje gozdnih živali in razvijanje skrbnega odnosa do živali. Gozd smo naslikali s tempera barvami, okvirje za svoje slike pa izdelali iz paličic, ki smo jih na prostem sami nabrali. V gozdu smo izdelali še domišljijska ptičja gnezda, ptice pa tudi opazovali in poslušali. Škratke, ki so nas pri vsem tem spremljali, smo čisto sami izdelali iz papirja.

Marca pri Polžkih

19.05.2019

Marca smo pri Polžkih uživali na snegu, praznovali 3 rojstne dneve, izdelali svoje slikanice, sodelovali v Niveinem projektu modrih src, z navdušenjem dočakali pust ter nastopili z dramatizacijo pravljice Zlatolaska in trije medvedki..
    Obiskala nas je knjižničarka in nam povedala nekaj pravljic, na prakso pa smo sprejeli tudi dijakinje, ki so nas med drugim razveselile z didaktično igračo Kaj žaba je.

Bibe marca

14.05.2019

V marcu smo praznovali pust in se v vrtcu našemljeni igrali in zabavali. Veliko časa smo preživeli na prostem. Ogledali smo si travnik, spoznali prve znanilce pomladi, ko pa nam jo je zagodlo vreme, smo si čas krajšali v telovadnici.

Bibe februarja

14.05.2019

V februarju smo veliko časa preživeli na prostem. Igrali smo se na travniku in vsak dan pričakovali prve snežinke. Nismo pa pozabili niti na razgibavanje v telovadnici. Dočakali smo tudi sneg.

Ježki preganjamo zimo

14.05.2019

Na pustni torek smo se našemili in se skupaj z ostalimi skupinami in šolarji naše enote odzvali povabilu Larine babice. V sprevodu smo se podali do vasi, kjer sta nas Larina babica Joži in dedek Srečko pogostila z domačimi flancati. Nastopali smo tudi na prireditvi ob krajevnem prazniku. Še naprej smo spoznavali značilnosti Slovenije in si ogledovali slike, poslušali slovenske ljudske pravljice in pesmi.

Februar pri Ježkih

14.05.2019

Februarja smo se veliko pogovarjali o naši domovini Sloveniji, se naučili himno in pobarvali Slovensko zastavo. Ob skupni dejavnosti pred kulturnim dnevom smo otrokom naše enote zapeli Slovensko himno. Za valentinovo smo izdelovali različne srčke. Večkrat smo raziskovali gozd in travnik.

Ježki v mrzlem januarju

14.05.2019

V januarju smo se skupaj s starši odpravili na nočni pohod na Kurešček. Zbrali smo se na križišču pod Kureščkom in se v mraku ob svetilkah,ki smo jih naredili v vrtcu, odpravili proti vrhu. Pri cerkvi smo si ogledali jaslice, se posladkali in odžejali. Čeprav je bilo mrzlo in vetrovne, smo se imeli lepo. Večkrat smo se igrali v gozdu, sestavljali slike in izdelovali toteme iz naravnega materiala, ki nam je bil v gozdu na razpolago.

ORAGANIZACIJA DELA MED PRVOMAJSKIMI PRAZNIKI

Spoštovani,

v času prvomajskih praznikov (od 29. 4. do 3. 5.) bo za vse otroke organizirano dežurno varstvo v centralni enoti Krimček (Cesta na Kurešček 70).

V priponki je razporeditev oddelkov po igralnicah.

Želimo vam prijetne proste dni!

GOZDNA PEDAGOGIKA 2. del (Lisičke)

11.04.2019

Zgodnja pomlad nam je bila, zaradi lepega vremena,  zelo naklonjena. V gozdu smo preživeli dosti časa. Opazovali smo spremembe, ki so se pojavljale s prebujanjem narave. Opazovali smo prve cvetice in jih poimenovali, poslušali ptičje petje, ki je bilo iz dneva v dan glasnejše in raznoliko. Podrto deblo, veje, štori in skale so nam služili za poligon. Objemali  smo drevesa in božali njihova debla. Majhne jase smo izkoristili za rajalne igre.

Veste v čem smo pa najbolj uživali? V sabljanju s palicami!

TRILI, TRILI,TRILILI, UGANITE KDO SMO MI … (Lisičke)

11.04.2019

Začetek marca se je vse vrtelo okoli pusta!  Vse »lisičke« so uživale v maskah, rajanju in opazovanju drug  drugega. Prava škoda, da je pust samo en dan!

V tem mesecu smo imeli tudi zaključek projekta Ciciuhec.  Knjižničarka iz knjižnice Ig nam je povedala lepe pravljice in lahko smo pobožali tudi » nastopajoče«- če smo le hoteli!

SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK (Lisičke)

11.04.2019

Majhnim otrokom je težko govoriti o našem največjem pesniku in pomenu kulturnega praznika. Strokovne delavke na traktu smo se zato odločile, da bomo otrokom,v tednu pred praznikom,  predstavile različne umetniške zvrsti in dejavnosti, ki so njim blizu. V štirih dneh je vsaka igralnica pripravila dejavnost za vse otroke.  Ob druženju so otroci uživali: ob poslušanju pravljice Dobri snežak s pomočjo kamišibaja,  ob gledanju senčnih lutk v predstavi Rokavička, gledanju  animiranega filma Rokavička, reševanju ugank, besednih dopolnjevank in učenju plesnih korakov.

PREBUJANJE POMLADI (Sovice)

11.04.2019

Prve dni marca smo se našemili in rajali v pustnih maskah. Prve tople in sončne dni smo preživeli na sprehodih v gozdu, po igrišču. Poslušali smo ptičje petje, ''ptičkom'' zgradili gnezdo iz naravnega materiala in poskrbeli za pomladno vzdušje v igralnici.

LAHKIH NOG NAOKROG (Medvedki)

11.04.2019

Na pustni torek smo se v telovadnici zbrale vse maškare in si priredile pravo norčavo zabavo. Manjkalo ni niti flancatov, ki so nam jih pripravile kuharice. Na dan, ko se ptički ženijo, smo s spuščanjem gregorčkov v rečico obeležili začetek pomladi. Na sprehodih po gozdu smo ugotovili, da se narava že prebuja. S stetoskopom smo poslušali drevesni srčni utrip. V tem mesecu se nam je za kratek čas pridružil dijak Simon, ki nam je pokazal poskus z vodo. Odpeljali smo se na izlet in prehodili pot do Lavričeve koče na Gradišču.

Strani