VESELI DECEMBRSKI DNEVI (Medvedki)

17.01.2019

Na mesečnem koledarju smo imeli zabeleženo polno dogodkov, ki so se zvrstili v tem mesecu. Otroci so bili najbolj zadovoljni srečanj z dobrimi možmi. Strokovne delavke vrtca so za otroke pripravile dramsko igro in potem še težko pričakovani obisk dedka Mraza. Tudi letos smo se ob njegovih zabavnih šalah zelo nasmejali. Ker pa smo želeli videti še Božička, smo se z avtobusom odpeljali v njegovo deželo. Ko bi le lahko videli kako so bili otroci navdušeni. Tam je bila jasa z jeleni, ki so jih otroci hranili s suhim kruhom. Dan je bil obarvan s plesom in petjem, ki sta ga pripravila škrata. Kasneje se je pridružil tudi Božiček in nas obdaril. Čas, ki smo ga preživeli v vrtcu smo izkoristili za izdelovanje novoletnih okraskov, ki smo jih obesili na novoletno smreko. Naredili smo voščilnice, ki so jih otroci odnesli domov in spekli piškote. Družili smo se s prijatelji iz sosednjih igralnic in z njimi imeli čajanko. Želodčki so bili res polni. Da se ne bi slabo počutili, smo pridno hodili na sprehode in veliko tekali po vrtčevskem igrišču. Dan pred prazniki smo obeležili z »novoletnim plesom« ob zvokih harmonike.