SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK (Lisičke)

11.04.2019

Majhnim otrokom je težko govoriti o našem največjem pesniku in pomenu kulturnega praznika. Strokovne delavke na traktu smo se zato odločile, da bomo otrokom,v tednu pred praznikom,  predstavile različne umetniške zvrsti in dejavnosti, ki so njim blizu. V štirih dneh je vsaka igralnica pripravila dejavnost za vse otroke.  Ob druženju so otroci uživali: ob poslušanju pravljice Dobri snežak s pomočjo kamišibaja,  ob gledanju senčnih lutk v predstavi Rokavička, gledanju  animiranega filma Rokavička, reševanju ugank, besednih dopolnjevank in učenju plesnih korakov. Seveda pa kljub vsemu nismo obšle imena našega največjega pesnika.  Tudi tistega,  s katerim so ga klicali najmlajši -  doktor Fig. Tudi mi smo se sladkali s figami.

Sicer pa smo se v februarju  igrali z različnimi materiali in ustvarjali z njimi. Igrali smo se z brivsko peno, pobarvali modro srce za Nivein projekt, se učili trgati papir (to je bila zelo težka naloga), lepili in se igrali s prijatelji.

Veliko časa smo preživeli tudi zunaj na igrišču in v gozdu.