Šola za starše

V šolskem letu 2019/2020 smo za vas pripravili naslednja predavanja v okviru šole za starše.

16. 10. 2019 ob 17.30

VARNA NAVEZANOST IN VZGOJA BREZ DRAME

Predavanje je namenjeno novim spoznanjem o delovanju otroških možganov do pubertete. To razumevanje je ključna pomoč, da lahko vsi, ki se srečujemo z otroki, odreagiramo na vzgojne izzive na umirjen in spoštljiv način, tudi v zahtevnih vzgojnih izzivih povezanih z mejami, redom, disciplino. Je proces učenja, kako pomiriti sebe in otroka. Poseben poudarek je na razumevanju otroškega joka. Udeleženci se seznanijo z bistvenimi poudarki pomena varne navezanosti.

Predaval nam bo Miha Ruparčič; zakonski in družinski terapevt ter ustanovitelj Družinskega inštituta.

15. 1. 2020 ob 17.30  RADOSTI IN PASTI NOVE TEHNOLOGIJE

Še nobena civilizacija ni posegla v zibelko. Naša je. Več kot polovica otrok prosti čas danes žal preživi v virtualnem svetu. Gre za civilizacijski problem. Ko v svojem življenju otroci, mladostniki, odrasli začutijo določene primanjkljaje, pomanjkljivosti, poiščejo v virtualnem svetu ravno to, kar jim v realnem manjka, poiščejo vlogo v internetnih vsebinah in jo igrajo. Veliko ljudi je danes prepričanih, da je virtualno bolj realno kot realnost.

Predaval nam bo Miha Kramli; terapevt in vodja javne ambulante za zdravljenje nekemičnih zasvojenosti  v Novi Gorici.